KURZY
semináře & workshopy

JÓGA MYSLI - TAJEMSTVÍ A SÍLA DECHU


 • Kdy: 19.10.  17:00 - 20:00
 • Kde: Jógové studio Zen and JO
 • Lektor: Vanda Troníčková 
 • Cena: 450 kč
 • Rezervace nutná v rezervačním systému ( sekce ROZVRH)

Studium lidské mysli bylo a nadále je zajímavým předmětem zkoumání v oblasti psychologie, neurovědy, filosofie a v neposlední řadě JÓGY.
Zkoumání mysli, poznatky o její přirozenosti a fungování, práce s vědomými myšlenkovými obsahy i nevědomými myšlenkovými procesy za účelem uvolnění, propojení a meditace, jsou podstatou jógové praxe.
Diskuze na téma fungování naší mysli a výstižný výklad poznatků z oblasti jógy, neurovědy a terapie, bude součástí 3 hodinového semináře v jehož rámci se budeme "znovu" učit dýchat, abychom se společně prodýchali k regeneraci našeho organismu a pochopili tak přínosný terapeutický potenciál, který se v dýchacích technikách ukrývá a spolu s tím také objevili tajemství prostoru, který umožňuje meditaci.
Seminář je svou náplní spíše relaxačního charakteru, budeme se  v něm zabývat jógovými terapeutickými technikami, které napomáhají uvolnění a spouštění regeneračních procesů v našem organismu.

 Těším se na Vás!

PODZIMNÍ JÓGOVÉ PLYNUTÍ V LOZICÍCH - ASÁNA, PRÁNÁJÁMA, PRÁTJÁHÁRA

 Cena za pobyt/ program/ stravu : 3800 Kč

 • Lektoři: Vanda Troníčková, Petra Štrossová
 • Živá strava: Lucie Topolovská
 • Více informací o obou lektorkách naleznete v sekci lektoři
 • Rezervace na : vandayoga@gmail.com, nejpozději do 6.10.
 • Kdy: 26 - 28.10
 • Spaní: nádherně zrekonstruované sdílené 8 a 6 lůžkové pokoje.

Těšíme na společné spočinutí a znovuobjevování:) 

Ásana, pránájáma, pratjáhára aneb tělo a mysl jako mapa vnitřního prožívání.

Přátelé, dovolte abychom Vás srdečně pozvaly na podzimní víkend v nádherných Lozicích, kde společně strávíme dva dny v jógovém plynutí zaměřeném na znovuobnovení přirozené pulzace v našem těle.
Na úplném začátku si vysvětlíme co tato "pulzace" znamená fyziologicky, jak ji může ovlivňovat naše mentální "já" a jak obecně funguje komunikace mezi myslí a tělem, tělem a myslí.
Víkend však bude praktický, což znamená, že bude probíhat ve jménu fyzické jógové praxe, čekají nás zajímavá mentální a hluboce relaxační cvičení, vedoucí k napojení se na tělo a k vnímání přirozeného fungování naší individuální mysli. Budeme poznávat jak právě ta naše funguje a jak může vytvářet obraz skrz který vnímáme svět kolem nás/ jak ji můžeme nahlížet, jak s ní pracovat.


Program:
Pátek: Přijezd do 16:00
                             17:00 - 18:30 krátká relaxační praxe a úvod do tématu.
                             19:00 večeře

Sobota:                7:15 - 13:00 dopolední program zahrnující malou a velkou snídani, ranní jógovou očistu, pránájámu, body focusing, ásánovou praxi zaměřenou na podporu proudění a obnovu energie na specifických úrovních těla.
                             13.30 oběd

                             16:00 - 18:30 odpolední program zaměřený na koncentrační a relaxační cvičení.

Neděle:                7:15 - 13:00 dopolední program zahrnující malou a velkou snídani, ranní jógovou očistu, pránájámu, ásanovou praxi opět zaměřenou na obnovu energie v určitých částech těla a praxi muder ( gesta těla a rukou) pozitivně ovlivňujících naše fyziologické i mentální nastavení. Víkend zakončíme společnou praxí Jóg Nidry zaměřenou na vizualizaci mentálních obrazů, které jsou dobrým pomocníkem v meditačních cvičeních.

Dobrá a výživná vegetariánská strava zajištěna týmem " bistro u mlsné kočičky" od pátku až do něděle. V případě specifické diety Nám dejte prosím s předstihem vědět.

Online rezervace

Zarezervujte si místo včas. Rezervaci vám potvrdíme e-mailem.