KURZY
..Semináře a workshopy

Jóga Nidra

Hluboká jógová relaxace

KDY: 7.9. 17:30 - 19:30

KDE: Jógové studio Zen and JO, Rychnov nad Kněžnou

Lektor: Vanda Troníčková

Cena: 250 kč

Seminář hluboké jógové relaxace ( vědomého spánku - JÓGA NIDRA) Jóg Nidra je relaxační technika, která navozuje hluboké uvolnění našeho těla a mysli. Tělo se tak bez úsilí dostane do hlubokého odpočinku, díky kterému během krátké chvíle (cca 20 - 40 minut) načerpáme mnoho energie. Tato technika má mnoho příznivých účinků na naše fyzické i psychické zdraví. Jejím pravidelným prováděním se zlepšuje výkon imunitního systému, odstraňují se energetické bloky v těle, zlepšuje se spánek, paměť a schopnost koncentrace. Před samotnou technikou jóga Nidry nás čekají uvolňovací a energizující jógové cviky a specifická pranajámická cvičení, která uvolní a připraví tělo a mysl. Přihlášku lze uskutečnit  v sekci ROZVRH.

 Kurz - Jóga jako terapie 

 Kdy: I část -  Pátek 25.5. 17:30 - 19:30

        II část -  Neděle 17.6. 16:30-18:30

        III část - Neděle 14.9.  16:30 - 18:30

 Kurzy lze navštěvovat i jednotlivě, cena jedné části kurzu 290 kč, cena všech částí kurzu je 800 kč

Lektor: Vanda Troníčková

Závazná rezervace vchází v platnost poukázáním za  částky na číslo účtu 1517201053/ 0800 a nahlášením se do rezervačního systému na stránkách studia www.jogarychnov.cz, či na email: vanda@vandayoga.cz  

  


Tento kurz je rozdělen do tří cyklů. Jeho tématem je JÓGA JAKO TERAPIE MYSLI A TĚLA.
 V rámci kurzu společně projdeme základní techniky, pohledy a nástroje, které jóga a bioenergetika nabízí k uvolňování nahromaděného napětí krátkodobého či dlouhodobého charakteru.
 Dozvíte se něco z jógové filosofie a psychologie k získání nového pohledu na to, jak funguje naše mysl a tělo, a jak vypadá jejich vzájemná komunikace ovlivňující naše životy na každodenní bázi.

I ČÁST: VNITŘNÍ NAPĚTÍ A STRES JAKO SIGNÁL KE ZMĚNĚ
Co je vnitřní napětí a stres? Představíme si jeho pojetí v obecné a jógové psychologii. Povíme si podrobně o jeho spouštěčích, podobách, příčinách a prožívání. To vše za účelem ho lépe pochopit, abychom mohli na věc nahlédnout z trochu jiné perspektivy a naučili se rozeznávat jeho signály na úrovni mysli a těla, které je do určité míry projevem našich myšlenkových procesů a programů.
Seminář bude probíhat formou přednášky, diskuzi na toto téma budou prolínat praktické ukázky a společná jógová praxe zaměřená na celkové uvolnění jako ukázka tělesné a mentální práce s vnitřním napětím.

II ČÁST: TĚLO JAKO MAPA NAŠICH PROŽITKU A EMOCÍ, VE KTERÉ LZE ČÍST
Anatomie emocí - Jak se emoční prožívání, myšlenkové vzorce a programy spouštějící specifické reakce v mysli odráží na mapě našeho těla?? Jak tyto programy a specifické způsoby prožívání mohou ovlivnit tělesný postoj a celkové fyziologické nastavení člověka?
V tomto semináři budeme znovuobnovovat komunikaci s naším tělem ( praktické ukázky práce s tělem, vnímání emocí na jeho specifických částech práce s nimi ) Vysvětlíme si jak probíhá vzájemná komunikace mozku a těla, jak se projevuje na mentální a tělesné úrovni.

III ČÁST: JÓGA JAKO PROPRACOVANÝ (AUTO)TERAPEUTICKÝ SYSTÉM MYSLI A TĚLA
V poslední části kurzu se budeme seznamovat s technikami, které jóga ve své celistvosti nabízí k regeneraci těla a ducha a celkově terapeutickým přístupem k sobě samému. Jóga bude představena jako propracovaný systém, s mnoha cennými nástroji k terapii sebe sama.
Tak jako v minulých dvou seminářích se bude tento prolínat ve své teoretické a praktické části. Představíme si jak jóga a jógová terapie vnímá člověka a tento pohled pak převedeme do praxe v práci se sebou samými.  

TĚLO A KRAJINA

Letní  víkendový pobyt zaměřený na propojení těla a mysli s přírodou v józe a tanci

KDY: 13.-15.7. 2018

KDE: USEDLOST LOZICE foto místa: https://www.facebook.com/events/187408795218863/permalink/190568408236235/

Lektorky: Markéta Formanová, Vanda Troníčková - více o obou lektorkách najdete v sekci O NÁS na těchto webových stránkách.

Cena kurzu: 2900 kč

Závazná rezervace vchází v platnost vyplněním přihlášky a odesláním zálohové částky na č.ú. 1517201053/0800. Přihlášení na vanda@vandayoga.cz

Cena zahrnuje: Ubytování v krásných nově zrekonstruovaných ložnicích v usedlosti s vestavěnými patry a zákoutími po 7 a 11 lůžkách, domácí vegetariánskou stravu (pátek večeře, sobota snídaně, oběd a  večeře, neděle snídaně a oběd) a celý víkendový program.

Těšíme se na Vás!

                

                


Srdečně Vás zveme na letní víkend v krásné usedlosti Lozice, zaměřený na propojení těla a mysli s přírodou.   

                    TĚLO ◎ KRAJINA

Ranní sobotní program: "Body & Mind" v Józe a Tanci
*Prohloubení spojení s vlastním tělem*
Vanda: Ranní jógovou praxí zaměřenou na zvnitřnění a ukotvení se v těle se prodýcháme až tam, kde budeme schopni sami sebe vnímat jako živou, pulzující bytost propojenou s okolním prostorem ( vnímání a kultivace přirozeného dechového rytmu a praxe zaměřená na uvědomění si přirozené fyziologické pulzace) posléze rozvedeme energii do celého těla a tělesné napojení podpoříme závěrečnými dechovými technikami a vedenou relaxací.
Markéta: Release a Body Scanning - relaxací a manipulací jednotlivých částí těla, jejich svalů a kloubů si osvojíme fyzičnost pohybu a následně tuto zkušenost vtělíme do vedené taneční improvizace. Práce s imaginací a volný tok energie daného cvičení nám pomůžou na cestě za novými zkušenostmi a pomohou nám se uvolnit jak fyzicky tak i duševně. Cílem pohybu je zvědomit a upotřebit každodenní rutinu našeho pohybu v kinestetické zkušenosti a interpretaci kreativního tance.Odpolední program: "Silent Walk" a odpolední splynutí v přírodě
*Uvědomování si a kultivace smyslového vnímání*
Markéta: Tichá chůze nám pomůže zdokonalit kvalitu nejen našich zrakových vlastností. Během ní se vnitřně spojíme s krajinou a lidmi, se kterými budeme mlčky sdílet náš zážitek. Beze slov začneme jinak vnímat prostor, čas a možná i víc ...
Společně se zastavíme a díky pozorovacímu cvičení v kontaktu s partnerem a prostředím, necháme nahlédnout do světa mikrokosmu. Být přítomni v našich tělech a v daném momentu je forma uvědomění a krok k pochopeni našeho vztahu k přírodě a nám samým. Když tuto zkušenost propojíme s prohlubováním našich smyslů, znovuobjevíme naše tělo i náš větší domov - planetu Zemi.
Večerní program:
Vanda: Jemná uvolňovací jógová praxe jako vstup do staré tibetské meditační praxe Nada Brahma. Po veřeři se budeme moci podělit o prožitky z uplynulého dne v závěrečném satsangu.
Nedělní program: "Soulad jógy a tance"
*Harmonie vztahu mezi transformací duševního stavu a fyzična*
Vanda a Markéta:
Ranní jógovou praxí zaměřenou na probuzení vnitřní síly a otevírání těla v oblasti srdeční v sobě probudíme radost a uvolnění. Poté nové zkušenosti a zážitky necháme volně plynout v závěrečném tanci, kde se snoubí somatická praxe s improvizační technikou výrazového tance inspirovaného přírodou. Naposledy necháme rozeznít naše společně probuzené smysly a v jednotě s jógou se necháme unést do světa barevného pohybu a roztančené hravosti z něhož volně přejdeme do hluboké jógové relaxace Jóga Nidra, která bude závěrem našeho společného víkendu.

Online rezervace

Zarezervujte si místo včas. Rezervaci vám potvrdíme e-mailem.