KURZY
..Semináře a workshopy

Čakra jóga: Od podmíněnosti k potenciálu  

                       

  • Lektor: Barbora Hu
  • Kdy: 19.5. 2018  10:00 - 14:00
  • Kde: Jógové studio Zen and Jo, Rychnov nad Kněžnou.
  • Cena: 690 kč


Závazná rezervace vchází v platnost poukázáním celé částky na číslo účtu 1517201053/ 0800 a nahlášením se do rezervačního systému na stránkách studia www.jogarychnov.cz, či na email: vanda@vandayoga.cz 

WORKSHOP ​​ČAKRA ​​JÓGA: ​​PODMÍNĚNOST​​/​​POTENCIÁL
Čakra jóga vnímá člověka jako duši, zažívající lidskou zkušenost.
Vychází z toho, že vše je energie v neustálé transformaci. Přichází s prizmatem, podle kterého vše disponuje specifickými formami energie - od tělesných systémů, přes myšlenky a emoce, vzorce sebepojetí i vztah ke světu. Mezi různými vrstvami našeho bytí (pančakóša), probíhá neustálá a čilá interakce.
Čakra jóga v pojetí Barbory Hu je specifickým přístupem, který propojuje tantricko-jógovou energetiku s jinými poli sebezkušenosti, poznání a vědami o člověku.
Pojetí čaker je zde konceptuální. Čakry jsou vnímány jako energetické matrice, obsahující konkrétní podmíněnosti i potenciály, které zažíváme na úrovni těla, mysl i v naší osobní a kolektivní orientaci v časoprostoru.
Dotýkají se svým vlivem tělesné stavby, fyziologie, různých rovin a kvalit vědomí, způsobu jakým zakoušíme sami sebe i vnější svět.
V první polovině workshopu nás čeká teoretický vstup do problematiky sedmi čaker, jejich vazeb na různé úrovně naší životní reality a satsang věnovaný otázkám a odpovědím.
Druhá část bude patřit praxi dynamických i klidových ásan, krijí a káran, pránájamě, mudrám a mantrám, vnitřní dháraně, relaxaci a meditaci.
Workshop je vhodný pro všechny úrovně pokročilosti.
Kontraindikace: těhotenství a šestinedělí, epilepsie, hypertenze a od ní odvislé potíže, recentní zranění a pooperační stavy, zánětlivé onemocnění, panická ataka, hraniční poruchy,
schizofrenie, v případě nejistoty vzhledem ke konkrétnímu problému, konzultujte účast s lektorkou.
O LEKTORCE
Barbora Hu se snaží jógou žít jak nejlépe dovede už 15 let. Je vystudovanou indoložkou a kulturoložkou, autorkou tří knih o józe (Teorie čakra jógy - Fontána,
2016 a Jógátky I - Fragment, 2016, Jógátky II - Fragment 2018), hojně se věnuje také jógové publicistice na různých platformách v ČR i zahraničí. Založila a pět let vedla jóga studio v Praze, nyní působí jako nezávislý lektor. Je průkopnicí čakra jógy, v jejím pojetí eklektické formy sebezkušenosti a sebepoznání, která člověku může
pomoci k integritě.
Doménou její praxe je individuálně aplikovaná jóga terapie a hypnopraxe. Bára má ráda les a jazz, hory a zen, poesii psanou a žitou, černou kávu a černobílou fotku, zelený čaj a červené víno, raný podzim a pozdní jaro i většinu věcí mezi tím.
Více na: www.barborahu-yoga.cz

 Kurz - Jóga jako terapie 

 Kdy: I část -  Pátek 25.5. 17:30 - 19:30

        II část -  Neděle 17.6. 16:30-18:30

        III část - Neděle 24.6.  16:30 - 18:30

 Kurzy lze navštěvovat i jednotlivě, cena jedné části kurzu 290 kč, cena všech částí kurzu je 800 kč

Lektor: Vanda Troníčková

Závazná rezervace vchází v platnost poukázáním za  částky na číslo účtu 1517201053/ 0800 a nahlášením se do rezervačního systému na stránkách studia www.jogarychnov.cz, či na email: vanda@vandayoga.cz  

  


Tento kurz je rozdělen do tří cyklů. Jeho tématem je JÓGA JAKO TERAPIE MYSLI A TĚLA.
 V rámci kurzu společně projdeme základní techniky, pohledy a nástroje, které jóga a bioenergetika nabízí k uvolňování nahromaděného napětí krátkodobého či dlouhodobého charakteru.
 Dozvíte se něco z jógové filosofie a psychologie k získání nového pohledu na to, jak funguje naše mysl a tělo, a jak vypadá jejich vzájemná komunikace ovlivňující naše životy na každodenní bázi.

I ČÁST: VNITŘNÍ NAPĚTÍ A STRES JAKO SIGNÁL KE ZMĚNĚ
Co je vnitřní napětí a stres? Představíme si jeho pojetí v obecné a jógové psychologii. Povíme si podrobně o jeho spouštěčích, podobách, příčinách a prožívání. To vše za účelem ho lépe pochopit, abychom mohli na věc nahlédnout z trochu jiné perspektivy a naučili se rozeznávat jeho signály na úrovni mysli a těla, které je do určité míry projevem našich myšlenkových procesů a programů.
Seminář bude probíhat formou přednášky, diskuzi na toto téma budou prolínat praktické ukázky a společná jógová praxe zaměřená na celkové uvolnění jako ukázka tělesné a mentální práce s vnitřním napětím.

II ČÁST: TĚLO JAKO MAPA NAŠICH PROŽITKU A EMOCÍ, VE KTERÉ LZE ČÍST
Anatomie emocí - Jak se emoční prožívání, myšlenkové vzorce a programy spouštějící specifické reakce v mysli odráží na mapě našeho těla?? Jak tyto programy a specifické způsoby prožívání mohou ovlivnit tělesný postoj a celkové fyziologické nastavení člověka?
V tomto semináři budeme znovuobnovovat komunikaci s naším tělem ( praktické ukázky práce s tělem, vnímání emocí na jeho specifických částech práce s nimi ) Vysvětlíme si jak probíhá vzájemná komunikace mozku a těla, jak se projevuje na mentální a tělesné úrovni.

III ČÁST: JÓGA JAKO PROPRACOVANÝ (AUTO)TERAPEUTICKÝ SYSTÉM MYSLI A TĚLA
V poslední části kurzu se budeme seznamovat s technikami, které jóga ve své celistvosti nabízí k regeneraci těla a ducha a celkově terapeutickým přístupem k sobě samému. Jóga bude představena jako propracovaný systém, s mnoha cennými nástroji k terapii sebe sama.
Tak jako v minulých dvou seminářích se bude tento prolínat ve své teoretické a praktické části. Představíme si jak jóga a jógová terapie vnímá člověka a tento pohled pak převedeme do praxe v práci se sebou samými.  

Bazárek oblečení 

Aneb co se do Vaší skříně již nevejde

  • VSTUPNÉ: 25Kč
  • Pro rezervaci místa k prodeji,prosím kontaktujte Petru Štrossovou a to telefonicky v dopoledních hodinách na čísle: 777 856 831  

Milí příznivci jógového studia Zen and Jo v Rychnově nad Kněžnou, přátelé a kamarádi:)
V rámci projektu ''Pomáhejte s námi 2018'' (více o projektu na web.stránkách studia) pořádáme v jógovém studiu Zen and Jo , Bazárek oblečení.
Rozhodli jsme se udělat vítr v našich skříních a poslat tak dál co se tam již nevejde. Přijdˇte se podívat ať už jako kupující či jako prodávající a podpořit tak indickou školu pro dívky z ulice La Deedi's School, kterou pro tento rok v našem projektu podporujeme.
Informace pro prodávající:
Prosíme všechny prodávající, aby se dostavili do studia o 1 hodinu před konáním akce tzn. v 9 hod a měli tak čas se v klidu připravit a najít svůj prostor k prodeji, věšáky, ramínka , či deky, kde budete své věcičky ukazovat budete potřebovat své vlastní.
Vaše prodejní místo bude zpoplatněno a to částkou 50Kč, která poputuje do školičky v Indii.DĚTSKÝ DEN

Přijďte si užít se svými dětmi odpoledne plné jógy a cirkusových hrátek!

Tato speciální lekce je určena pro děti od 4 do 7 let a jejich rodiče. První část programu bude věnována hravé dětské józe s cirkusovou tématikou, kdy si kromě tradičních ásan budete moci se svými dětmi vyzkoušet i základní akrobatické prvky oblíbené acro yogy. Nebude chybět ani cirkusové tvoření, které mají děti tak rády. Vstupné na tuto akci je plně ve Vašich rukou, pakliže budete chtít přispět, výtěžek poputuje v rámci projektu našeho studia "Pomáhejte s námi" na podporu školy v Indii (více info o projektu na stránkách studia).

Proto přijměte naše pozvání na hravé odpoledne, oslavit společně Mezinárodní den dětí a za pomoci našich děti v sobě probudit i to naše vnitřní dítě, které je v každém z nás.

Počet míst je omezen, proto neváhejte a registrujte se na https://www.jogarychnov.cz/rozvrh/

Těšíme se na Vás!

Veronika Židíková


TĚLO A KRAJINA

Letní  víkendový pobyt zaměřený na propojení těla a mysli s přírodou v józe a tanci

KDY: 13.-15.7. 2018

KDE: USEDLOST LOZICE více zde: https://cajdo1.wixsite.com/usedlost

Lektorky: Markéta Formanová, Vanda Troníčková - více o obou lektorkách najdete v sekci O NÁS na těchto webových stránkách.

Cena kurzu: 2900 kč

Závazná rezervace vchází v platnost vyplněním přihlášky a odesláním zálohové částky na č.ú. 1517201053/0800. Přihlášení na vanda@vandayoga.cz

Cena zahrnuje: Ubytování v krásných nově zrekonstruovaných ložnicích v usedlosti s vestavěnými patry a zákoutími po 7 a 11 lůžkách, domácí vegetariánskou stravu (pátek večeře, sobota snídaně, oběd a  večeře, neděle snídaně a oběd) a celý víkendový program.

Těšíme se na Vás!

                

                


Srdečně Vás zveme na letní víkend v krásné usedlosti Lozice, zaměřený na propojení těla a mysli s přírodou.   

                    TĚLO ◎ KRAJINA

Ranní sobotní program: "Body & Mind" v Józe a Tanci
*Prohloubení spojení s vlastním tělem*
Vanda: Ranní jógovou praxí zaměřenou na zvnitřnění a ukotvení se v těle se prodýcháme až tam, kde budeme schopni sami sebe vnímat jako živou, pulzující bytost propojenou s okolním prostorem ( vnímání a kultivace přirozeného dechového rytmu a praxe zaměřená na uvědomění si přirozené fyziologické pulzace) posléze rozvedeme energii do celého těla a tělesné napojení podpoříme závěrečnými dechovými technikami a vedenou relaxací.
Markéta: Release a Body Scanning - relaxací a manipulací jednotlivých částí těla, jejich svalů a kloubů si osvojíme fyzičnost pohybu a následně tuto zkušenost vtělíme do vedené taneční improvizace. Práce s imaginací a volný tok energie daného cvičení nám pomůžou na cestě za novými zkušenostmi a pomohou nám se uvolnit jak fyzicky tak i duševně. Cílem pohybu je zvědomit a upotřebit každodenní rutinu našeho pohybu v kinestetické zkušenosti a interpretaci kreativního tance.Odpolední program: "Silent Walk" a odpolední splynutí v přírodě
*Uvědomování si a kultivace smyslového vnímání*
Markéta: Tichá chůze nám pomůže zdokonalit kvalitu nejen našich zrakových vlastností. Během ní se vnitřně spojíme s krajinou a lidmi, se kterými budeme mlčky sdílet náš zážitek. Beze slov začneme jinak vnímat prostor, čas a možná i víc ...
Společně se zastavíme a díky pozorovacímu cvičení v kontaktu s partnerem a prostředím, necháme nahlédnout do světa mikrokosmu. Být přítomni v našich tělech a v daném momentu je forma uvědomění a krok k pochopeni našeho vztahu k přírodě a nám samým. Když tuto zkušenost propojíme s prohlubováním našich smyslů, znovuobjevíme naše tělo i náš větší domov - planetu Zemi.
Večerní program:
Vanda: Jemná uvolňovací jógová praxe jako vstup do staré tibetské meditační praxe Nada Brahma. Po veřeři se budeme moci podělit o prožitky z uplynulého dne v závěrečném satsangu.
Nedělní program: "Soulad jógy a tance"
*Harmonie vztahu mezi transformací duševního stavu a fyzična*
Vanda a Markéta:
Ranní jógovou praxí zaměřenou na probuzení vnitřní síly a otevírání těla v oblasti srdeční v sobě probudíme radost a uvolnění. Poté nové zkušenosti a zážitky necháme volně plynout v závěrečném tanci, kde se snoubí somatická praxe s improvizační technikou výrazového tance inspirovaného přírodou. Naposledy necháme rozeznít naše společně probuzené smysly a v jednotě s jógou se necháme unést do světa barevného pohybu a roztančené hravosti z něhož volně přejdeme do hluboké jógové relaxace Jóga Nidra, která bude závěrem našeho společného víkendu.

Online rezervace

Zarezervujte si místo včas. Rezervaci vám potvrdíme e-mailem.