Jógové lekce

Hatha yoga

Lektor:   Johana Vozdeková

Principem hatha jógy je primárně práce s dechem, kultivování pozic a správné držení těla, společně s relaxačními, koncentračními a částečně i meditačními technikami. Podstatou hatha jógy je uvědomit si vlastní tělo, dochází k uvolnění fyzických, ale i psychických blokád, následně stresu. Napomáhá vytvářet rovnováhu a sjednocení na úrovní mysl - dech - tělo

Hatha yoga flow

Lektor: Radka Dusbabová

Tato lekce je sestavena z důrazem na počáteční koncentraci (tzv. zvnitřnění), dýchací cvičení, následuje asánová praxe, v níž se klade důraz na synchronizaci pohybu s dechem a jemné pomalé plynutí z pozice do pozice. Navazuje 10 min. závěrečná relaxace. Předchozí zkušenost je zde vítána, není však nutností.


 Vinyasa flow

Lektor: Petra Štrossová

Flow znamená plynout. Asána znamená pozice. Ty na sebe plynule navazují, pohyb se synchronizuje s dechem. Koncentrace na dech a z toho vycházející pohyb,  meditace v pohybu. Začíná se krátkou koncentrací tzv. zvnitřněním, dechovým cvičením a potom se plynule přechází do asánového plynutí, které má svou specifickou měnící se dynamiku.

Jemná jóga

Lektor: Marie Christine Simek, Naďa Yaghobová

Jemné a nenásilné praktikování ásán doplněné dechovým cvičením a technikami pro uvolnění a koncentraci. Pravidelné cvičení zlepšuje proudění vitální energie (prány) a vytváří prostor pro zdravé tělo, spokojenou mysl a klidnou duši.

Jógová terapie

Lektor: Vanda Troníčková

Jógová terapie využívá vhodných jógových a dechových cvičení, relaxačních, koncentračních a meditačních technik k řešení specifických individuálních obtíží.

Je to  metoda, která spojuje individuální diagnostiku, verbální a tělesnou terapii. Vnímá člověka holisticky, tedy jako celek v jehož rámci na sebe neustále vzájemně působí , tělesné a duševní procesy na úrovni mysl - duch - tělo.

Probíhá vždy individuálně, a má svůj vývoj v rámci několika sezení.


Kundaliní jóga

Lektor: Václav Hnízdil

Je unikátní  soubor cvičení v rytmu, která odpovídají tempu života současného člověka. Zahrnuje v sobě různé aspekty jógy, podporuje pozitivní přístup k životu, radost, aktivitu, kreativitu  fyzické i psychické zdraví organismu. Zahrnuje v sobě dynamická cvičení, statické pozice - asány, dechová cvičení, meditace a zpívání manter.

 Dětská jóga

 Lektor: Veronika Židíková

Jóga pro děti formou hry. Jógové pozice,          dechová cvičení, koncentrační techniky hrou,    základy meditace. Vše formou smysluplného zábavného hraní. Při každé hodině jiný příběh:) 


         

Gravid jóga

Momentálně nejsou vypsány žádné hodiny Gravid jógy

  Specifická jógová cvičení a jemné dýchací a koncentrační  techniky pro těhotné ženy po prvním trimestru těhotenství prožívajících nerizikové fyziologické těhotenství.

 Gravid jóga se zaměřuje na uvolňování zatěžovaných partií, kloubů, zlepšení cirkulace krve v těle, uvolňování pánevní oblasti, uvolňování roviny psychické i fyzické, jemné koncentrace na miminko, a přijímání  právě probíhajících změn v životě nastávající maminky. 

S sebou

Pohodlné oblečení je jediné, co potřebujete. Voda a mini ručníčky jsou k dispozici zdarma ve studiu. Cvičí se naboso. Jógamatky jsou tu k zapůjčení, doporučujeme ale přinést svoji .

Před lekcí

Při zdravotních potížích konzultujte svůj stav s lékařem! Doporučuji 2 hodiny před lekcí nejíst žádné těžké jídlo, 30 min před lekcí se jídla zdržet úplně.

Před lekcí se snažíme zrelaxovat, ztišit a ve studiu udržovat klidnou a příjemnou atmosféru.  

Pro koho je lekce určena

Jak už bylo řečeno - při zdravotních potížích nejdříve zkonzultujte svůj stav se svým lékařem. Zkoušejte lekce, pokud si nejste jisti, začněte relaxační či jemnou jógou a postupně se posouvejte dál :)