Marie-Christine Simek
Vinjása jóga, hatha jóga,jemná jóga

..Kreativní i velmi systematická. Vychytávám detaily, citlivě ladím a tvořím - především vizuálně a pocitově. Balancuji a vyvažuji. Někdy spojuji. Někdy rozděluji. Bortím a znovu vystavuji. Plynu, kráčím. Občas hopsám a tančím. A občas jen zůstávám, čekám a spočívám. Vždy ale v okouzlení z rozmanitosti bytí.

Nomád srdcem, tělem i duší, od malička vedena k alternativnějšímu způsobu vnímání světa a východním tradicím (především buddhismu), jóga mi přišla do cesty přes sedmi lety. Stala se mým velkým rádcem a blízkým spojencem, otevřela množství dveří k poznání sebe sama a k potkání dalších úžasných lidí a učitelů, českých i zahraničních.

Vstoupením na jógamatku se setkávám sama se sebou a tento (téměř až posvátný) prostor mi najednou dává možnost zakoušet plnou přítomnost, obrovskou vděčnost i inspiraci a touhu toto všechno rozšiřovat a prolínat dál, s dalšími lidmi.

Jó, jóga?

Styl jógy přizpůsobuji dle aktuálního naladění, potřeb a vyzařování skupiny, nově získaných zkušeností a momentálních životních okolností. Klíčové pro mne jsou všímavost ke svému dechu, respektování vlastního těla, přijímání svých pocitů a prožitků, prozkoumávání koncentrace a plynutí.

Nejčastěji kombinuji základy dynamičtější vinyasa flow s prvky hatha jógy, ale "rochním si" i v pomalé yin józe nebo jemné restorativní józe.

Srdcovou a zřejmě celoživotní cestou se pro mne stalo propojování cyklů (roku, přírody, Země, těla...), elementů a živlů s jógovou praxí. Rozpomínání se na dávno zapomenutý svět přirozenosti, soucitu, pokory a vzájemného propojení.