Radka Dusbabová
Hatha jóga, Hatha flow

Má cesta k józe začala v roce 2013 při náročné korporátní práci s vysokým pracovním nasazením, kdy jsem hledala způsob jak vypustit, přestat neustále přemýšlet nad spoustou "podstatných věcí" a vyčistit si hlavu.

Do té doby pro mě jóga představovala velmi pomalé cvičení, které je především pro starší lidi, ale opak je pravdou. Zjistila jsem, že jóga je pro všechny věkové kategorie a líbí se mi, že ji můžete praktikovat kdykoliv a kdekoliv. Nejedná se pouze o fyzické posílení těla, ale postupem času člověk objeví o jak dokonalý, uvolňující a promyšlený systémem se jedná.

Jóga mi pomohla si uvědomit, že mohu být sama sebou a nemusím nikomu nic dokazovat či s někým soupeřit což sportovní a korporátní prostředí, kde jsem se do té doby pohybovala, vyžadovalo. Vlivem jógy jsem začala více vnímat své tělo, uvědomovat si jeho sílu a rovnováhu.

Svět jógy jsem začala více poznávat během dlouhodobých pobytů v zahraničí, kde jsem vyzkoušela mnoho druhů a stylů jógy. Každá jednotlivá hodina mi pomohla najít cestu až k vystudování 200TTC instruktorskému certifikátu Hatha jógy a Ashtanga jógy absolvovaného v Indii /Rishikeshi. Při tomto kurzu jsem zcela propadla kouzlu jógy a ta se stala součástí mého každodenního života a to nejen co se týká fyzického cvičení, ale také chování k ostatním a vztahu sama k sobě - celkovému postoji a užívání si každého přítomného okamžiku. Prostřednictvím svých lekcí se snažím předávat tyto zkušenosti, přístup a chápání života.