Václav Hnízdil
Kundaliní jóga, Acro jóga, Gong bath

V letech 2001 - 2009 jsem studoval jógu na ostrově Tenerife pod vedením učitelky Patrizia deSabata, která je pro mě zosobněním živoucího mistra hathayogy školy iyengar.

Zlomem v životě byl rok 2006, kdy mi byl po vleklých bolestech beder diagnostikován benigní nádor v míšním kanálu, který téměř přerušil míchu. Dle lékařů jsem unikl o vlásek kolečkovému křeslu.

Takto mě vesmír přinutil se zastavit a přehodnotit dosavadní hektický život. Díky józe jsem ku překvapení rehabilitačních lékařů začal chodit v podstatě okamžitě a pomalu zpět nabýval rovnováhu.

V letech 2008 a 2009 jsem se zůčastnil intenzivních kurzů kundalini jógy pod vedením Carlose Uruttii Francote a tento zážitek změnil můj život a pohled na praxi jógy. Carlos mi ukázal realitu vyššího vědomí a neuvěřitelnou sílu královské disciplíny Kundalini jógy. Od tohoto okamžiku se věnuji jejímu intenzivnímu studiu.

V roce 2013 jsem vystudoval roční kurz pro učitele Kundalini jógy a pokračuji ve studiu druhé úrovně učitelského tréninku.

Jóga mi ukázala, že vlastní realitu si projektujeme každý sám a každý musí vzít zodpovědnost za svůj život do vlastních rukou.