Vanda Troníčková
Hatha jóga, Vinjása, jógová terapie, terapeutická jóga, gravid jóga, relaxační a meditační techniky

S jógou jsem se poprvé setkala v roce 2010 v Kanadě a okamžitě a intenzivně zasáhla do mého vnitřního prostoru. Cítila jsem obrovské překvapení a byla jsem velmi štˇastná z poznaní, že něco může tak hluboce ovlivnit můj vnitřní stav (z dlouhodobého hlediska pak pak vnitřní nastavení) Záhy jsem jí začala praktikovat pod vedením skvělé lektorky Tiny Marii James. Po Kanadě odcestovala do Indie a absolvovala svůj první 200 hr YTTC s komunitou Yoga Tribe pod vedením Scarlett Mehigan , Mark Ansari, Raquel Ansari (Inspira yoga) a jiných. Důležitou osobou která významně podpořila a rozšířila mé vnímání je Nicola Stephenson jógová lektorka, nutriční specialistka a skvělá učitelka meditace. 6 měsíční pobyt v Asii jsem zakončila pobytem v tichu v thajském klášteře Suank Mokh.

Momentálně jsem studentkou jógové terapie v instituci Arsha yoga v Indii,(Yogacharya Harilalji, Marie Meera Karanath) procházím různými vzdělávacími kurzy, které současně pořádáme s mou kamarádkou Péťou Štrossovou a připravuji se na roční studium jógové terapie pod studiem Akasha v Praze. Za mou učitelku kromě jiných skvělých osobností, které jsem měla to štěstí potkat, považuji zejména Barboru Hu, která mě dlouhodobě, láskyplně podporuje na mé jógové a lektorské cestě.

Má osobní i lektorská praxe se v čase proměňovala z dynamického jógového stylu k jemnějším formám v souvislosti s potřebou jít hlouběji do sebe sama. V současné době době bych jí nazvala takovou meditativní kreativní vinjásou propojenou s dýchacími, koncentračními technikami.

Jóga v mém životě ovlivňuje zaběhnuté vzorce chování a vždy utváří prostor pro nové na velké paletě možností. Díky ní jsem v životě pocítila vnitřní svobodu, zodpovědnost za své konání, a proud kreativity, který je v mém životě pohonem a životní silou, s níž se na každodenní bázi učím nakládat:)

Cítím vděčnost za to, že si můžu díky jógové praxi uvědomit, že vše se dá řešit, měnit a rozvinout, za možnost sebereflexe. Jógu vnímám jako životní filosofii, "pohled na věc". Díky ní se cítím být reálnou součástí všeho co nás obklopuje. Jsem šťastná, že Vše co sama procítím skrz jógovou a životní praxi mohu sdílet v rámci svých lekcí a cítím se životem velmi inspirovaná.